BENZER ÖNERİLER
DENİZ YATIRIM

DENİZ YATIRIM / RAPOR / 03 Aralık 18:26

Net Holding için hedef fiyatımız 2.88TL getiri potansiyeli %52

Net Holding’in KAP’a yaptığı açıklamada şirket, toplam sermayesinin %30’una yakınına tekabül eden 158 milyon TL nominal bedelli hisseyi bugünkü yönetim kurulu kararıyla 1 Ocak 2019’a kadar satmayacağını ve bu tarihten itibaren gerçekleşecek satışın da kurumsal yatırımcılara BİST ilgili pazarında Özel Emir yoluyla gerçekleşeceğini duyurdu. Hisse haberin ardından dün %3 yukarıda 1.90TL seviyesinde kapandı.

Haberi, geri alınan paylardan kaynaklanacak olası bir satış baskısının yakın zamanda gerçekleşmeyeceği beklentisi ile olumlu karşılıyoruz. Hisse için hedef fiyatımız 2.88TL ve getiri potansiyeli %52 civarında.


Net Holding’in operasyonel performansında yıllık bazda muazzam gelişme. Net Holding 3Ç17’de 18 milyon TL net kar açıkladı. Geçen sene bu rakam sadece 2 milyon TL idi. Yıllık kar büyümesi operasyonel faaliyetlerdeki iyileşmelerden kaynaklanıyor. Açılan yeni casinoların inorganik büyüme etkisi, Kıbrıs’taki mevcut operasyonlarda görülen organik büyüme ve doların lira karşısındaki güçlü seyrinin de olumlu etkisiyle yıllık bazda %53 artan ciro, faaliyetlerin doğasında var olan yüksek operasyonel kaldıraç nedeniyle FAVÖK rakamını %116 artırarak 55 milyon TL’ye getirdi.

Yüksek mevsim etkisi sebebiyle 4.çeyrek rakamlarının daha da güçlü gelmesini bekliyoruz. Şirket yıl sonunda 65-70 milyon $ FAVÖK rakamına ulaşmayı hedefliyor. Bu rakamın üzerine %10 iskonto koyduğumuzda dahi şirketin mevcut piyasa değeri 6.0 FD/FAVÖK’e denk geliyor ki bu rakam benzer faaliyet alanında iştigal eden uluslararası şirketlere kıyasla %40-50 arası iskontoya işaret ediyor.

Güçlü sonuçların ucuz çarpanları da dikkate aldığımızda son bir yılda piyasaya kıyasla %56 relatif kötü performans gösteren hisse üzerinde olumlu etki bırakması sürpriz olmaz.


SON HİSSE ÖNERİLERİ